Orchestra S
Orchestra S

Orchestra S

Dziesięciokanałow harmonijka strojoną solo (strojenie orkiestrowe).
Podobnie jak w przypadku harmonijki chromatycznej, wszystkie dźwięki gamy durowej są dostępne w całym zakresie dwóch i pół oktawy.
Ale ORKIESTRA S oferuje jeszcze więcej! Zazwyczaj nuta podstawowa znajduje się w 1 kanale na wydechu. ORCHESTRA S umieszcza prymę w kanale 3 na wydechu, a połowa dolnej oktawy jest dodawana do kanłów 1 i 2. Ponieważ wielu muzykom "brakuje" niektórych dźwięków standardowej harmonijki diatonicznej strojonej przez Richtera w dolnym rejestrze, ORKIESTRA S pozwala zagrać brakujące dźwięki bez konieczności stosowania techniki bendingu. Na pokrywie zaznaczono prymę diatonicznej gamy durowej – rozpoczyna się ona w 3 kanale na wydechu.
To sprawia, że ​​ORCHESTRA S jest idealnym instrumentem solowym; konstrukcja z dziesięcioma kanałami sprawia, że ​​Orchestra-S jest wystarczająco kompaktowa.
Układ nut jest w zasadzie taki sam jak w przypadku harmonijki chromatycznej, co sprawia, że ​​ORKIESTRA S jest świetną harmonijką początkową do nauki gry na chromatyku.
ORKIESTRA S otwiera nowe możliwości dla harmonijkarzy bluesowych, ułatwiając granie molowych utworów (w 3 pozycji) o brzmieniu zbliżonym do solówek granych na chromatyku. Docenią też rozszerzoną skalę durową w dolnym rejestrze. Pryma dominanty jest w 1 kanale na wydechu, co przypomina grę w drugiej pozycji na standardowej harmonijce stroju Richtera. Doświadczeni harmonijkarze bluesowi znajdą wszystkie dźwięki skali bluesowej, wnosząc duszę i kolor do swojej bluesowej improwizacji.
Kanał 2 posiada wentyl, co poprawia responsywność stroika na wdechu.
Orientacyjny zakres dźwięków widać w tabeli. Wystarczy spojrzeć na 1 kanał na wydechu - przykładowo Orchestra LC odpowiada (mniej więcej) zakresowi dźwięków stanadardowej harmonijki G.

Jest 5 produktów.

Pokazano 1-5 z 5 pozycji
Aktywne filtry

Śledź nas na Facebooku