Diminished
Diminished

Diminished

Na pewno możliwe jest granie w pełni chromatycznie na harmonijce diatonicznej w steroju richtera, używając wszystkich dostępnych technik (bending, overdraw, overblow), ale oprócz opanowania oberblow, musisz nauczyć się dwunastu różnych pozycji, aby grać w 12 różnych tonacjach (lub zaopatrzeć się w harmonijki we wszystkich tonacjach). Istnieje jednak inna harmonijka diatoniczna, na której można grać we wszystkich tonacjach, która opiera się na bardziej prostym podejściu, całkowicie odmiennym od stroju Richtera: w strojeniu DiMiNiShEd.

Diminished to w rzeczywistości nazwa akordu i skali. Na przykład zmniejszony akord w C zawiera nuty: C, Eb, Gb (i A). Skala zawiera C, D, Eb, F, Gb, Ab, A i B.
Strój Diminished dla harmonijek diatonicznych ma tę samą kolejność nut (z typową strukturą całej nuty/półnuty). Ten układ umożliwia dotarcie do wszystkich nut chromatycznych za pomocą prostych bendingów półtonowych - nie jest to trudne do nauczenia (wymaga dokładnej intonacji wszystkich dźwięków bendingu).
Aby uzyskać bardziej równomierny głośny dźwięk na wdechu i wydechu, wszystkie stroiki na wdechu MOGĄ zostać opcjonalnie wyposażone w wentyle,  co zapewnia lepszą szczelność i dodatkową możliwość bendingu na wydechu w całym zakresie 10 kanałów.

Przy tym układzie dźwięków musisz nauczyć się grania w 3 pozycjach, by móc zagrać swobodnie we wszystkich 12 tonacjach na jednej harmonijce!  

Jest 4 produktów.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji
Aktywne filtry

Śledź nas na Facebooku