Najczęściej kupowane

Informacja

Producenci

Nowe produkty

Promocje

Customizacja dowolnej harmonijki diatonicznej Zobacz większe

Customizacja dowolnej harmonijki diatonicznej

Nowy produkt

Customizacja (ustawienie) dowolnej harmonijki diatonicznej.

Profesjonalne ustawienie harmonijki przez Łukasza Wiśniewskiego.

Więcej szczegółów

Na zamówienie - do 30 dni

120,00 zł brutto

Więcej informacji

Profesjonalne ustawienie - customizacja dowolnej harmonijki diatonicznej.

www.harmonijka.com

Wybierz dowolną harmonijkę diatoniczną, a my zajmiemy się jej profesjonalnym przygotowaniem.
 

Harmonijka ustna to najczęściej sprzedawany na świecie instrument. Trudno więc się spodziewać, aby egzemplarz był idealnie wyregulowany. Dlatego wymagający harmonijkarze coraz częściej sięgają po instrumenty spersonalizowane, zwane również customizowanymi. Harmonijki customizowane są dużo szczelniejsze niż fabryczne, stroiki odzywają się już przy najdelikatniejszym zadęciu, dźwięk jest pełny i głośny. Sprawdzony jest strój – zarówno w oktawach, jak i akordach. Stroiki są tak ustawione, aby umożliwić nie tylko bezwysiłkowe podciągi, ale również overbending.
Krótko mówiąc, proces customizacji harmonijki sprawia, że instrument przestaje być przeszkodą w graniu, wszystkie dźwięki są na nim wygodne i łatwo dostępne. Należy jednak wspomnieć, że customizowana harmonijka nie nadaje się dla każdego. Instrument taki jest bardzo szczelny, a stroiki ustawione są nisko, aby umożliwić overbending. Harmonijkarze początkujący, mający niedoskonałą bądź siłową technikę gry, mogą mieć w związku z tym problemy z „zatykaniem się” stroików. W takim przypadku sugerujemy zakup standardowego instrumentu. Na końcu tej strony opisane są zabiegi dokonywane we wszystkich customizowanych harmonijkach dostępnych w naszym sklepie. Dodatkowo wprowadziliśmy trzy rodzaje ustawienia stroików pod kątem overbendingu. Przy wyborze opcji sugerujemy zwrócić uwagę na tonację harmonijki – overdraw’y na kanałach 9 i 10 bardzo trudno wydobyć na wysokich harmonijkach, overblow na 1 kanale jest natomiast tym trudniejszy, im niższa tonacja instrumentu.

• PODSTAWOWY – 4,5,6 overblow
• ROZSZERZONY – 4,5,6 overblow oraz 7 overdraw
• DELUXE – 1,4,5,6 overblow oraz 7,9,10 overdraw

Oto co dokładnie zrobimy z twoją harmonijką:

• Gapping - ustawienie akcji stroików, czyli ich wysokości nad płytką stroikową. Zabieg ten przyspiesza reakcję stroika, umożliwia łatwe wydobycie podciągów, overblowów i overdraw’ów.
• Embossing - zwężenie szczelin w płytce stroikowej, znacznie zwiększające szczelność harmonijki, a co za tym idzie szybkość reakcji stroika oraz jego głośność .
• Eliminacja ewentualnych piszczących przydźwięków podczas overbendingu lub podciągów wykonana przy pomocy wosku ortodontycznego.
• Arcing – wygięcie strików w delikatny łuk, dzięki czemu nad płytkę strikową wystaje jedynie końcówka stroika. Zwiększa to szczelność, a co za tym idzie podatność na overbending oraz podciągi.
• Strojenie – skorygowane zostaje strojenie w oktawach oraz akordach.


Realizacja zamówienia może wynieść do 30 dni.