Najczęściej kupowane

Informacja

Producenci

Nowe produkty

Promocje

Zestaw wentyli do harmonijek diatonicznych SEYDEL Zobacz większe

Zestaw wentyli do harmonijek diatonicznych SEYDEL

Nowy produkt

Zestaw wentyli do harmonijek diatonicznych SEYDEL

W zestawie są po 3szt. wentyli w każdej długości (razem 30 wentyli)

Więcej szczegółów

Wysyłka natychmiast

39,00 zł brutto

Więcej informacji

Zestaw wentyli do harmonijki diatonicznej Seydel
PT GAZELL

made-in-germany-5.png

30 wentyli, po 3 w każdej długości.
 

Wentyle do samodzielnej instalacji - odpowiednie dla wszystkich modeli z serii Blues (modele 10-kanałowe); 3 wentyle na każdą długość (30 szt.)
Otrzymujesz oryginalne wentyle, używane przez fabrykę Seydel.

Wentyle minimalizują utratę powietrza podczas grania stroików. Jeśli oba stroiki odpowiedniej pary stroików są wyposażone w wentyle, możliwości zginania stroików (potrzebne do bendingu) są bardzo ograniczone. Jeśli zawór zamyka tylko niżej nastrojony stroik pary, wówczas możliwe są podciągi (bending). Ten rodzaj montażu wentyli nazywa się "half-valving", czyli harmonijka pół-wentylowana.

W układzie całkowicie wentylowanym, straty powietrza są minimalizowane, ale podatność na bending jest bardzo ograniczona.

Zestaw wentyli posłuży do zrobienia jednej harmonijki całkowicie wentylowanej (i zostanie po jednym zapasowym wentylu), lub trzech pół-wentylowanych.

Jak zrobić pół-wentylowaną harmonijkę w systemie Richtera?
Zawsze trzeba pamiętać, by wentyl był umieszczony na niżej nastrojonym stroiku z danej pary. W systemie Richtera umieszcza się wentyle w kanałach 1-6 na płytce odpowiadającej za wdech (dolna płytka), oraz na kanałach 7-10 na płytce wydechowej (górna płytka).

Zastosowanie wentyli prowadzi do lepszej szczelności instrumentu - bending (podciąg) jest nadal osiągalny, podczas gdy overbending jest już niemożliwy. Na pół-wentylowanej harmonijce osiągniesz pełną skalę chromatyczną, ale zamiast overblow stosuje się technikę bendingu.

Użyj bardzo małych ilości odpowiedniego kleju, np. oryginalny klej do wentyli SEYDEL. Jeśli używasz superglue (musi to być żel - płynny superglue jest nieodpowiedni), pozwól mu wyschnąć w 100%, ponieważ rozpuszczalnik użyty w tych klejach jest szkodliwy.

Produkty powiązane