Najczęściej kupowane

Informacja

Producenci

Nowe produkty

Promocje

Harmonijka Suzuki Manji Molowa Harmoniczna

Nowy produkt

Harmonijka ustna SUZUKI M-20 MANJI molowa harmoniczna

Stroiki z fosforyzowanego brązu - hybrydowy korpus (drewno-żywica).

Więcej szczegółów

Wysyłka natychmiast

198,00 zł brutto

Więcej informacji

Harmonijka Suzuki M-20 MANJI

Strój molowy harmoniczny świetnie nadaje się do grania muzyki folkowej, klezmerskiej i tanga.
Oczywiście nie tylko!
Harmonijka w stroju HARMONIC MINOR (czyli stroju molowym, harmonicznym) charakteryzuje się obniżonym o pół tonu 2,5,8 kanałem na wydechu i obniżonym o pół tonu 6 i 10 kanałem na wdechu (w stosunku do zwykłego stroju richtera).
Wymiar: 101 x 27 x 18mm, Waga: 65g. W komplecie oryginalny, estetyczny futerał.
Stroiki z FOSFORYZOWNAEGO BRĄZU, laserowo nastrojone.

Pokrywy ze stali nierdzewnej zapewniają komfort podczas gry, są odpowiednio ukształtowane dla osiągnięcia głębokiego i przejrzystego brzmienia. Wszystkie krawędzie zaokrąglone.

Korpus tej harmonijki zasługuje na szczególną uwagę. W przeszłości wszystkie harmonijki miały grzebienie drewniane. Dawały one ciepłe brzmienie, ale drewno chłonęło wilgoć, w skutek czego się deformowało, zmniejszając szczelność i uniemożliwiało komfortową grę. Aby rozwiązać ten problem Suzuki jako jedyna firma zastosowała korpus kompozytowy, składający się w ponad 50% z włókien drzewnych nasączonych próżniowo żywicą. Pozwala to muzykowi cieszyć się brzmieniem tradycyjnej drewnianej harmonijki eliminując problemy związane z "naturą" drewna. Pierwszy raz korpus taki został zastosowany w modelu Manji i zdobył powszechne uznanie muzyków. 

Na łatwość wydobycia dźwięku z harmonijki szczególny wpływ ma jej szczelność. Harmonijki diatoniczne Suzuki są wyjątkowo szczelne dzięki bardzo dokładnym procesom produkcji i montażu. Precyzyjne dopasowanie części składowych pozwala na uzyskanie natychmiastowej reakcji stroika podczas grania szybkich "przebiegów", zapewniając jednocześnie dobrą kontrolę nad artykulacją. Dzięki unikalnemu procesowi montażu stroików w blaszce stroikowej, mogą one elastycznie reagować na wszystkie zaawansowane techniki wydobycia dźwięku - bendingu, overbendingu i overblow, uzyskując dynamiczny, głęboki ton.

 Produkty powiązane