Najczęściej kupowane

Informacja

Producenci

Nowe produkty

Nowy Obniżka! Seydel Session Standard Zobacz większe

Harmonijka Seydel Session Standard Paddy Richter C

Nowy produkt

Harmonijka ustna SEYDEL Session Blues Standard.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

119,20 zł brutto

-20%

149,00 zł brutto

Opcje do wyboru
Wybierz tonację
C
 
 

Więcej informacji

Harmonijka Seydel Blues Session Paddy Richter C

Ten model w stroju Paddy Richter nie jest już produkowany - całkowicie ostatnia sztuka! 
Doskonała harmonijka na początek przygody, jak również dla zaawansowanych. 
Przystępna cena i bardzo dobra jakość wykonania.
 

Bardzo wielu zaczynało swoja przygodę od tego właśnie modelu. Jest on bliźniaczo podobny do Session Steel, która uważana jest za jeden z najlepszych "profesjonalnych" modeli. Jedyna różnica to materiał, z którego wykonano stroiki. Tutaj są one mosiężne, czyli takie, jak od samego początku historii harmonijki ustnej.

W stroju klasycznym 3 kanał na wydechu i 2 na wdechu miał ten sam dźwięk. Np. w harmonijce C był to dźwięk G. W stroju PADDY RICHTER dźwięk G na wydechu został zastąpiony dźwiękiem A, który bardzo często jest potrzebny, a możliwy był do zagrania tylko poprzez podciągnięcie o cały ton trzeciego kanału na wdechu.
Harmonijka ta świetnie nadaje się do grania BLUESA jak również folka, a w szczególności muzyki irlandzkiej. Dzięki wykorzystaniu przestrojonego dźwięku na 3 kanale na wydechu, zmieniają się też możliwości akordowe tej harmonijki.DOBRA RADA:
zakup tej harmonijki to bardzo dobry wybór również ze względów ekonomicznych. Początkujący dość szybko zużywają stroiki i przy wyborze instrumentu trzeba brać pod uwagę dostępność części zamiennych. Tutaj mamy taką sytuację: harmonijka kosztuje 119zł. Po zużyciu stroików jest możliwość wymiany płytek stroikowych na te z modelu Session Steel. Ich koszt to 110zł. Po ich wymianie mamy automatycznie jakby nową harmonijkę wartą 199zł. Jak łatwo policzyć - po tej wymianie Twoja pierwsza session kosztowała tylko 30zł!

- mosiężne blaszki stroikowe o grubości 1mm
- ergonomiczne pokrywy chromowane
- waga - 70 gram
- wymiary: 104 x 29 x 20 mm
- podzespoły dostępne również w oddzielnej sprzedaży
- 20 tonacji do wyboru od LD do HA
Każda harmonijka zapakowana jest w tekturowe etui, wewnątrz którego oprócz harmonijki znajduje się również skórzane etui, ściereczka z mikrofibry do wycierania instrumentu oraz instrukcja.