Stroik mosiężny (x3) Seydel Diatoniczne

201

Stroiki do wszystkich Seydel DIATONICZNYCH

13,90 zł
Brutto
Ilość
Na zamówienie - sprowadzimy w ciągu max 10 dni

Opis

Stroik mosiężny do wszystkich harmonijek diatonicznych Seydel

Można go zastosować we wszyskich modelach harmonijek SEYDEL z mosiężnymi stroikami.

Jest to komplet 3x taki sam stroik.
Jeśli potrzebujesz wymienić np. 3 różne stroiki - kup 3 komplety.

W komentarzu zamowienia podaj:
1. Rodzaj strojenia (np. Richter)
2. Tonację harmonijki
3. Numer kanału
4. Czy jest to wdech, czy wydech.

Jeśli tego nie podasz (lub nie wiesz jak) nie martw się - zadzwonimy do Ciebie i ustalimy dokładnie jakiego stroika potrzebujesz.
 

Wymiana pojedynczego stroika, jest dość skomplikowana. Oczywiście warto się tego nauczyć, ale wymaga to sporo wprawy, precyzji i odpowiednich narzędzi.

Stroik zawsze wymaga dokładnego dostrojenia (w niektórych przypadkach nawet o pół tonu), oraz wyprofilowania (gapping).

Metody są dwie.
1. METODA na śrubkę (PEWNIEJSZA)
Polega na zastąpieniu starego stroika mocując nowy za pomocą śrubki. W tym celu musisz wybić precyzyjnie nit wraz ze starym stroikiem (jest do tego dedykowane narzędzie) tak, by nie uszkodzić otworu nita w płytce stroikowej. Następnie należy otwór w płytce nagwinotować do wymiaru 1,4mm (gwintownikiem). Następnie naleźy rozwiercić otwór w samym stroiku, który oryginalnie ma 1mm na wymiar 1,4mm. Stroik mocuje sią za pomocą śruby 1,4mm i blokuje nakrętką. Stroik zwykle wymaga dostrojenia i zawsze wymaga też bardzo dokładnego wycentrowania. Śrubki, narzędzia do wybijania nitów i centrowania są dostępne w naszym sklepie. 
Precyzja jest niezwykle ważna - jeśli otwory nie będą idealnie "centralnie" i pionowo, cała operacja się nie powiedzie. Centrowanie stroika jest z dokładnością do 0,02mm. 


2 METODA na nit
Metoda mniej skomplikowana, ale ryzykowna i jeśli nie uda się w 100% nie działa. Polega na wybiciu nita w ten sposób, żeby był niemal nienaruszony - wybija się go bardzo delikatnie. Następnie na stary nit należy nałożyć nowy stroik i umieścić go w poprzednim miejscu, dociskając z ogromnym wyczuciem tak, żeby dobrze trzymał stroik na swoim miejscu, jednocześnie się nie zdeformował. 

Szczegóły produktu
201
4 innych produktów w tej samej kategorii:

Śledź nas na Facebooku