Harmonijka Seydel Session Steel CUSTOM

090

Strojenie Richter CUSTOM 

Tonacja
Pokrywy
279,00 zł
Brutto
Ilość
Na zamówienie - złożymy szybko

Opis

Harmonijka Seydel Session Steel CUSTOM 

Skonfiguruj harmonijkę według własnych preferencji - wybierz kolor korpusu i rodzaj pokryw.
Poskładamy ją z oryginalnych części.
Każda harmonijka będzie w skórzanym etui. 

KONIECZNIE WEŹ POD UWAGĘ:

1. CZAS OCZEKIWANIA na twoją harmonijkę nie powinien przekroczyć 10 dni roboczych. Zawsze mamy "od ręki" wszystkie kolory korpusów, wszystkie rodzaje pokryw i większość tonacji w strojeniu Richter.

2. FINALNA CENA harmonijki zmienia się podczas wyboru pokryw - widzisz zawsze cenę, którą ostatecznie zapłacisz


3. WYBÓR POKRYW zależy on głównie od osobistych preferencji brzmieniowych i subiektywnych odczuć co do wygody grania. Z mojego doświadczenia wynika, że pokrywy 1847 Classic mają dość głośne, pełne brzmienie. Pokrywy 1847 Noble, Noble Low i Lightning  wyposażone są w boczne otwory, które jeszcze bardziej zwiększają wrażenie głośności podczas grania - dźwięk harmonijki roznosi się bardziej dookoła, przez co grając odbiera się go więcej. Matowe pokrywy (Noble i Session Steel matowe) wymagają pewnego "przyzwyczajenia się" do innego odczucia przy przesuwaniu harmonijki w ustach, ale ich niewątpliwą cechą jest to, że są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości - nie ma na nich odbitych palców od zewnątrz, ani zbyt wiele nalotu wewnątrz. Bardziej "zamknięte" pokrywy modelu Session są nieco cichsze i odrobinę bardziej matowe w brzmieniu - co dla wielu jest atutem brzmieniowym i ułatwia cichsze ćwiczenie w domu.  

 W tonacjach obniżonych (LG- LF#) lepiej jest zastosować pokrywy poszerzone, by ciężkie stroiki niskich tonacji miały odpowiednio dużo miejsca i nie obijały się o pokrywy.

4. KOLOR KORPUSU nie ma oczywiście wpływu na dźwięk. Warto mieć jednak harmonijki w różnych kolorach dla poszczególnych tonacji (według własnego schematu), co znacznie ułatwia bardzo szybkie rozpoznanie potrzebnej tonacji np. na ciemnej scenie, bez potrzeby przyglądania się na niewielkie zwykle literki umieszczone z boku korpusu.   

KOLOR KORPUSU PODAJ W KOMENTARZU DO ZAMÓWIENIA (wszystkie mamy od ręki)

 

Szczegóły produktu
090
16 innych produktów w tej samej kategorii:

Indeks: 501

Marka: Yonberg

Harmonijka Yonberg D1 NOONA

Stroiki ze stali nierdzewnej w niespotykanym kształcie. Ergonomia i świetny kształt.

Cena 599,00 zł Cena podstawowa 699,00 zł
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni 699.00 zł
Więcej
W magazynie

Śledź nas na Facebooku