Wentyle Seydel do harmonijki diatonicznej

101

Wentyle do harmonijek diatonicznych

42,00 zł
Brutto Wysyłka w ciągu 24 godzin
Ilość
Dostępna natychmiast

Opis

Komplet wentyli - po 3 wentyle na każdy kanał (30 sztuk)

Wentyle, które fabryka Seydel instaluje w modelach diatonicznych. Można ich użyć do wszystkich harmonijek diatonicznych wszystkich producentów.
 

Wentyle do samodzielnego montażu.

Wentyle minimalizują utratę powietrza podczas grania stroików. Jeśli oba stroiki odpowiedniej pary stroików są wyposażone w wentyle, możliwości zginania stroików (potrzebne do bendingu) są bardzo ograniczone. Jeśli zawór zamyka tylko niżej nastrojony stroik pary, wówczas możliwe są podciągi (bending). Ten rodzaj montażu wentyli nazywa się "half-valving", czyli harmonijka pół-wentylowana.

W układzie całkowicie wentylowanym, straty powietrza są minimalizowane, ale podatność na bending jest bardzo ograniczona.

Zestaw wentyli posłuży do zrobienia jednej harmonijki całkowicie wentylowanej (i zostanie po jednym zapasowym wentylu), lub trzech pół-wentylowanych.

Jak zrobić pół-wentylowaną harmonijkę w systemie Richtera?
Zawsze trzeba pamiętać, by wentyl był umieszczony na niżej nastrojonym stroiku z danej pary. W systemie Richtera umieszcza się wentyle w kanałach 1-6 na płytce odpowiadającej za wdech (dolna płytka), oraz na kanałach 7-10 na płytce wydechowej (górna płytka).
Zastosowanie wentyli prowadzi do lepszej szczelności instrumentu - bending (podciąg) jest nadal osiągalny, podczas gdy overbending jest już niemożliwy. Na pół-wentylowanej harmonijce osiągniesz pełną skalę chromatyczną, ale zamiast overblow stosuje się technikę bendingu.

Użyj bardzo małych ilości odpowiedniego kleju, np. oryginalny klej do wentyli SEYDEL. Jeśli używasz superglue (musi to być żel - płynny superglue jest nieodpowiedni), pozwól mu wyschnąć w 100%, ponieważ rozpuszczalnik użyty w tych klejach jest szkodliwy.

Szczegóły produktu
101
4 innych produktów w tej samej kategorii:

Śledź nas na Facebooku