Seydel NONSLIDER

307

12 kanałów (48 stroików)

Rodzaj strojenia
Tonacja
975,00 zł
Brutto
Ilość
Na zamówienie - sprowadzimy w ciągu max 10 dni

OpisHarmonijka Seydel NONSLIDER CHROMATIC

Idea chromatycznego grania z zupełnie innej perspektywy.
 

Czy istnieje harmonijka chromatyczna, która:
- zapewnia reakcję stroików jak harmonijka diatoniczna
- działa bez mechanizmu przesówki i wentyli

- na której można grać bendingi i overblowy?

Odpowiedź brzmi TAK. Nazywamy go NONSLIDER Chromatic DE LUXE STEEL. Ten instrument to studium projektowe w limitowanej edycji, które otwiera przed muzykami wiele nowych możliwości grania "chromatycznego", bez względu na to, czy grali wcześniej na harmonijce chromatycznej czy na diatonicznej bluesowej!
Chromatyczny NONSLIDER jest bardzo niezawodnym instrumentem, który jest praktycznie bezobsługowy. 48 stroików ze stali nierdzewnej gwarantuje wspaniały dźwięk i długą przyjemność z gry. Ponadto zablokowane wentyle lub zacięty suwak to już przeszłość.

Jak działa NONSLIDER?


Dzięki nowo opracowanemu ustnikowi dwurzędowemu, półtony można uzyskać po prostu przez przechylenie instrumentu. Lekkie pochylenie w dół lub w górę wystarczy, aby dotrzeć do wszystkich nut chromatycznych poprzez bezpośrednie zagranie odpowiednich otworów w odpowiednim rzędzie.

Nuty w dolnym rzędzie otworów są takie same jak w „pozycji wciśniętej suwaka” na standardowych harmonijkach chromatycznych. Instrument jest przechylany w dół lub w górę, albo poprzez zmianę pozycji ust (technika spiczastych ust/zaciskanie warg), aby dotrzeć do właściwych dźwięków. Po krótkim czasie ćwiczeń gra przychodzi całkiem intuicyjnie i automatycznie, nawet dla tych, którzy od lat używają tradycyjnego suwaka.Jaki jest układ dźwięków i budowa?


Chromatyczny NONSLIDER jest zbudowany w powszechnym stroju solo i jest wyposażony w wytrzymałe stroiki SEYDEL ze stali nierdzewnej. Ponadto, ponieważ suwak tonów nie jest już potrzebny, instrument jest wyjątkowo szczelny i umożliwia bardzo dynamiczną grę.

Poniższa tabela dźwięków NONSLIDER Chromatic - strojenie solo w C/C#, jak w przypadku tradycyjnej harmonijki chromatycznej, ale opcjonalnie z wieloma dodatkowymi możliwościami uzyskania dźwięków technikami bendingu i overblow. Działają one tak samo dobrze jak na harmonijce diatonicznej. Ponadto te techniki znacznie rozszerzają barwę tonalną instrumentu, a tym samym możliwości muzycznej ekspresji. Wiele tonów można uzyskać na różne sposoby.

- ZOBACZ PRZEZENTACJĘ ŁUKASZA WIŚNIEWSKIEGO (po angielsku)

Dane techniczne:


- innowacyjny dwurzędowy ustnik w kształcie półksiężyca frezowany CNC z 24 okrągłymi otworami (zastępuje mechanizm przesówki)
- bezobsługowość i szczelnośc instrumentu - niskie zużycie powietrza
- bardzo dynamiczna gra, pełny, głośny dźwięk i duża responsywność (reakcja stroika na strumień powietrza)
- stroiki ze stali nierdzewnej (48 szt.)
- trwałość i stabilność strojenia nawet przy intensywnym graniu
- strojenie solo w C: kanały 12x2 odpowiadają trzem pełnym oktawom standardowych instrumentów chromatycznych
- strój równomiernie temperowany,  a' = 443 Hz (przy odpowiednim ciśnieniu ton nieznacznie spada)
- bardzo szczelna konstrukcja (dzięki wyeliminowaniu suwaka)
- brak wentyli: instrument absolutnie niewrażliwy na wilgoć
- odporne na korozję pokrywy ze stali nierdzewnej
- półprzezroczysty pomarańczowy, solidny, precyzyjny grzebień frezowany CNC z tworzywa sztucznego, akrylowego, z zoptymalizowanymi komorami dla uzyskania idealnej responsywności
- wszystkie części NONSLIDER Chromatic są wykonane z materiałów antykorozyjnych.

Szczegóły produktu
307
16 innych produktów w tej samej kategorii:

Śledź nas na Facebooku