Harmonijka Seydel 1847 Lightning ULTIMATE

100

Harmonijka z podwójnymi płytkami stroikowymi

Tonacja
629,00 zł
Brutto
Ilość
Harmonijkę zbudujemy w ciągu 3 dni roboczych

OpisHarmonijka Seydel 1847 Lightning ULTIMATE
- wzbogacona o podwójne płytki stroikowe

harmonijka.comharmonijka.commade-in-germany-5.png

LIGTNING 1847 ze stroikami z polerowanej stali nierdzewnej - marzenie każdego harmonijkarza!


 

Double reed plate - czyli podwójna płytka stroikowa. 
"Normalna" harmonijka posiada po jednej płytce stroikowej odpowiadającej za wdech i wydech. W tym modelu płytki stroikowe są podwójne - oprócz standardowej płytki ze stroikami, dołożona jest do niej jeszcze jedna, pozbawiona stroików. 
Zabieg ten podwaja grubość samej blaszki stroikowej, dzięki czemu zwiększa się objętość komory w której porusza się stroik. Ma to duże znaczenie, ponieważ zwiększa się również ciśnienie i ilość powietrza, którą ten stroik porusza.
Skutkuje to tym, że harmonijka znacznie zyskuje na głośności i szczelności, a samo wydobycie dźwięku - zadęcie jest o wiele łatwiejsze i wymaga użycia mniejszej siły. 

Zmiana ta nie jest drobnym "niuansem" - ale różnica jest ogromna. Jak powiedział jeden z kolegów "zawodowców" - to jak przesiąść się z samochodu z silnikiem 1,6 do V8... Rzeczywiście - tak to działa!

Dla uzyskania jeszcze większego wrażenia głośności rekomendujemy wybór pokryw Noble. Ma to znaczenie szczególnie przy graniu akustycznym - bez użycia mikrofonu i wzmacniacza. Pokrywy te mają specjalne otwory po bokach, dzięki czemu dźwięk docierający do uszu harmonijkarza jest pełniejszy i oczywiście głośniejszy.

Harmonijka wykonana bez kompromisów:
najlepsze dostępne komponenty i mistrzowskie rzemiosło firmy SEYDEL.

Co sprawia, że harmonijka ta jest tak wyjątkowa?


Po raz pierwszy do budowy harmonijki wykorzystane zostały POLEROWANE stroiki ze stali nierdzewnej. Zapewniają najlepszą reakcję stroika (responsywność), dobrze zbalansowane "mięsiste" brzmienie i bardzo długą żywotność. Polerowane stroiki występowały jak dotąd tylko w harmonijkach specjalnie customizowanych, a z uwagi na czasochłonność i wielką precyzję wykonania - instrumenty te były ekstremalnie drogie.

Nie tylko stroiki są tu nie lada innowacją. Harmonijka została wyposażona w ciężki korpus również wykonany ze stali nierdzewnej, który nie tylko dodaje dodatkową wagę (harmonijka waży 155 gramów!) ale także zyskuje bardzo dużo na rezonansie. 

Błyszczące pokrywy z trójwymiarową inskrypcją 1847 - jakże by inaczej - ze stali nierdzewnej. Są również boczne otwory wentylacyjne zapewniające harmonijkarzowi odczucie większej głośności podczas grania (wcześniej stosowane w pokrywach 1847 Noble). Pokrywy te są całkowicie zaokrąglone z przodu i szeroko otwarte z tyłu, aby uzyskać najlepszą projekcję dźwięku. 

Wszystkie podzespoły (nawet śruby i nity) wykonane z materiałów antykorozyjnych. 1847 Lightning została zaprojektowana jako harmonijka na całe życie.

DŹWIĘK DOPRACOWANY DO PERFEKCJI


Szczegóły produktu
100
16 innych produktów w tej samej kategorii:

Śledź nas na Facebooku