Harmonijka Seydel Session Steel CUSTOM ARABIC

215

Do wyboru pokrywy, kolor korpusu i tonacja

Tonacja
Pokrywy
339,00 zł
Brutto
Ilość
Na zamówienie - sprowadzimy w ciągu max 10 dni

Opis

Harmonijka Seydel Session Steel ARABIC CUSTOM 


ZOBACZ OPIS STROJU Z TABELĄ DŹWIĘKÓW

Skonfiguruj harmonijkę według własnych preferencji - wybierz kolor korpusu i rodzaj pokryw.
Poskładamy ją z oryginalnych części.
Każda harmonijka będzie w skórzanym etui.

KONIECZNIE WEŹ POD UWAGĘ:

1. CZAS OCZEKIWANIA na twoją harmonijkę nie powinien przekroczyć 10 dni roboczych. Zawsze mamy "od ręki" wszystkie kolory korpusów i wszystkie rodzaje pokryw, ale z uwagi na ogromną różnorodność strojów i tonacji, płytki stroikowe do Twojej harmonijki zapewne wymagać będą sprowadzenia z fabryki w Niemczech.

2. FINALNA CENA harmonijki zmienia się podczas wyboru pokryw - widzisz zawsze cenę, którą ostatecznie zapłacisz


3. WYBÓR POKRYW zależy on głównie od osobistych preferencji brzmieniowych i subiektywnych odczuć co do wygody grania. Z mojego doświadczenia wynika, że pokrywy 1847 Classic mają dość głośne, pełne brzmienie. Pokrywy 1847 Noble, Noble Low i Lightning  wyposażone są w boczne otwory, które jeszcze bardziej zwiększają wrażenie głośności podczas grania - dźwięk harmonijki roznosi się bardziej dookoła, przez co grając odbiera się go więcej. Matowe pokrywy (Noble i Session Steel matowe) wymagają pewnego "przyzwyczajenia się" do innego odczucia przy przesuwaniu harmonijki w ustach, ale ich niewątpliwą cechą jest to, że są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości - nie ma na nich odbitych palców od zewnątrz, ani zbyt wiele nalotu wewnątrz. Bardziej "zamknięte" pokrywy modelu Session są nieco cichsze i odrobinę bardziej matowe w brzmieniu - co dla wielu jest atutem brzmieniowym i ułatwia cichsze ćwiczenie w domu.  

 W tonacjach obniżonych (LG- LF#) lepiej jest zastosować pokrywy poszerzone, by ciężkie stroiki niskich tonacji miały odpowiednio dużo miejsca i nie obijały się o pokrywy.

4. KOLOR KORPUSU nie ma oczywiście wpływu na dźwięk. Warto mieć jednak harmonijki w różnych kolorach dla poszczególnych tonacji (według własnego schematu), co znacznie ułatwia bardzo szybkie rozpoznanie potrzebnej tonacji np. na ciemnej scenie, bez potrzeby przyglądania się na niewielkie zwykle literki umieszczone z boku korpusu.   

KOLOR KORPUSU PODAJ W KOMENTARZU DO ZAMÓWIENIA (wszystkie mamy od ręki)

 

Szczegóły produktu
215
16 innych produktów w tej samej kategorii:

Śledź nas na Facebooku